Elon Musk'tan Uyarı ! Twitter 2.0

Elon Musk Açıkladı ! Sadece çok çalışan Twitter çalışanları ile çalışacağını söyledi. Çalışanlar yapılan açıklamaları merakla bekliyor.

Elon Musk'tan Uyarı ! Twitter 2.0

28 Ekim tarihi ile birlikte Twitter’ın sahibi olan Elon Musk, Twitter'da korkutucu bir iş çıkarma faaliyeti gerçekleştirdi. Bir çok insanın kullandığı platformda deney yapar gibi yeni nitelikler yayınladı. Musk’ın ilk zamanlarında ki girişimleri, Platformun geleceği hakkında da eleştirilerin daha da alevlenmesine sebep oldu.

Bu eleştiriler devam ederken bir fiyasko daha ortaya çıktı. Elon Musk, çalışanlarına dün gece bir mail attı. Mail içeriğinde geçen konu ise ya çalışın ya da ayrılın. Bunu duyan çalışanlar sosyal medyada eleştiri ve şikayetlerde bulundu. Elon Musk sonrası dinmeyen gerginliklerin olduğu Twitter, bakalım bizi şaşırtan başka nasıl olaylar ile gündemimizi sarsacak.

Twitter, bir değişime hazırlanıyor karşınızda: Twitter 2.0

Elon Musk, ilettiği e-postada ‘Twitter 2.0’ devriminden bahsediyor, bu yepyeni devrimin de “daha çok çalışan, çok iyi kod yazan” mühendisler ile yapacaklarını iletti. Musk, Twitter 2.0  hakkında başka bir bilgi vermedi.

“Yoğun çalışmaya hazır olun”

Elon Musk’ın e-postasında ileri çıkan ikinci bombası da bu ifadeydi. Musk, e-postada çalışanlarına “uzun saatler boyunca yoğun çalışmak” üzere bir çalışma planı sundu. Bununla birlikte bunu kabul etmeyecek çalışanlarına ikinci bir fikir de verdi “ya da tazminatla ayrılın” seçeneğini sundu.

Musk'ın açıklamalarına göre çalışanlar, Musk’ın sunduğu formu boş bıraktıkları takdirde üç aylık kıdem tazminatıyla şirketten ayrılacaklar. Formu doldurmak için son zaman Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece TSİ 01.00 olarak belirlendi.

Yani Musk’ın yeni Twitter devrimi, Cuma gününden itibaren, sadece bunu isteyen çalışanlarıyla birlikte başlayacak.