Microsoft CEO'su Duyurdu : Son Nesil Bir Windows Geliyor.

Microsoft CEO'su Satya Nadella, geliştirici konferansı açılış konuşmasında Sun Valley kod adına sahip Windows 10 güncellemesi hakkında "Yeni nesil Windows" olarak bahsetti. Son yılların en önemli Windows güncellemelerinden olacağını ifade etti.

Microsoft CEO'su Duyurdu : Son Nesil Bir Windows Geliyor.
Microsoft CEO'su Duyurdu : Son Nesil Bir Windows Geliyor.

Microsoft, en güncel işletim sistemi olan Windows 10'un "Sun Valley" isimli büyük bir güncelleme alacağının bir sır olmadığını açıkladı. Ancak açıklamadan sonra güncellemenin sanılandan çok daha büyük olacağı anlaşıldı. 

Microsoft'un başlattığı "Build" adlı geliştirici konferansının açılış konuşmasında konuşan CEO Satya Nadella, konuşması sırasında üzerinde çalıştıkları güncelleme hakkında detay vermemiş olsada "yeni nesil Windows" olarak bahsetti.

Build bir geliştirici konferansı olduğu için açıklamalar çoğunlukla geliştiricileri ilgilendiriyordu. Ancak dünyada Windows kullanımının çokluğu sebebi ile yakından takip eden kullanıcılar da bu açıklamalara heyecanlandılar. Sosyal Medya'da top listelerde bu konu tartışıldı. Güncelleme iddialara göre temmuz ayında geleceğini gösteriyor.