Samsung, iPhone 14 ile dalga geçmeye devam ediyor

Samsung, iPhone 14 ile dalga geçmeye devam ediyor

Samsung, yeni nesil İPhone'lar duyuru yapılmadan önce yayınlanan reklam filminde Apple'ı alaya almış şirketin yenilik konusunda geriden gelmesini fırsat bilip alay etmiş.Güney koreli teknoloji devi lansmandan sonra ise iPhone 14 serisini "alay" etmeye devam ediyor.

Apple, 7 Eylül 2022 tarihinde İphone 14 serisini tanıttı.Yayınlanan pro model telefonlar iPhone tarihinde ilk yeni cihazını 48 megapiksel kamera ile karşımıza çıktı. Fakat bu yayınlanan yenilikçi telefon diğer üretiçiler tarafından dalga haline gelmiş görünüyor.


Kameradaki ilerleme alay konusu oldu

 Samsung, resmi hesabından yayınladığı amiral gemisi akıllı telefonunun yer alması dikkatlerden kaçmadı. Ekran şirketin dikkat çeken noktası ise 2 yıl 6 ay 4 gündür 108 megapiksel telefona sahip olduğu yazıyor.

Yayınlanan iPhone 14 pro'daki kameranın sadece 48 megapiksele yükseltildiğini,samsung'un ise kamera gelişimi için iki buçuk yıldır.
(Galaxy S20 Ultra piyasaya çıktığından itibaren) 108 megapiksel kamerayı sunduğunu söylüyor. Tabi ki megapiksel sorunu her şey demek değildir. Android akıllı cihazlar 48 ve 108 megapiksel kameraları sunuyor.Fakat iş pratik olunca durum biraz farklı oluyor. Fotoğraf kalitesinin megapiksel sayısına baglamak mantıklı değil. cihazın görüntü  işleme algoritması da çok önemli faktör.