Windows 11 Neden Boş Tmp Dosyaları Oluşturuyor

Windows 11'de içi boş .tmp yani Temp dosyaları oluştuğu fark edildi bu sorun nedir ? bu sorunlar nasıl çözülür ?

Windows 11 Neden Boş Tmp Dosyaları Oluşturuyor

Windows 11'de Herkesin Bu Dosyalar Neden Oluşuyor Dediği Hata Nedir ?

Windows 11 kullanıcıları bilgisayarlarında içi dolu olmayan .tmp uzantılı dosyalar oluştuğunu belirtti ve sorunun sebebi şuan bilinmiyor.

"Yeni Nesil İşletim Sistemi" sloganıyla ortaya çıkan ve 5 Ekim'de yayına alınan Windows 11, birçok yeni özellikle piyasaya giriş yaptı. Birçok tasarımsal değişikliğe uğrayan işletim sisteminde en çok dikkat çeken özellik görev çubuğunun ortaya alınması. Ayrıca Android desteği de kullanıcıların işlerini ve günlük kullanımlarını artıracak özellikler arasında.

Windows 11 piyasaya sorunsuz bir halde çıkmadı. Ryzen işlemcili bilgisayarlarda performans problemleri yaptığı en çok bilinen kusurlardan. AMD ortaklığı ile sorunu çözen Microsoft sisteminin diğer kusurlarını hala çözemedi. 

Windows 11 ve Yeni Hatası : İçi Boş Klasörler

Bir süredir Windows 11 kullanıcılarının hata bildirimi yolladığı konu sistemin kendi kendine boş klasörler oluşturması sorunu Windows 11'de devam ediyor. İşletim sisteminin System32 dizisinin içi tamamen boş olan birçok klasörlerle doluyor. Bunun sebebi bilinmiyor. 

Klasörlerin uzantısı .tmp bundan yola çıkarak Temp dosyaları olduğu bariz açık. İlk bakışta bir virus sanmış olabilirsiniz. Ancak sorun etmenize gerek yok bu bir virus değil. Ayrı olarak Windows 11 işletim sistemine performans bakımından negatif bir etkisi yok.

Sorun Windows 10'da Varmıydı ?

Sebebi bilinmeyen bu boş klasörler 2019'da kullanıcılar tarafından Windows 10'da oluştuğu sebebiyle hata bildirimlerine büyük bir yer vermişti. System32 dizisi içerisinde 2-3 binden fazla boş tmp klasörü oluştuğunu kullanıcılar bildirdi. Microsoft Windows 11'de bu soruna şuanlık bir çözüm bulmuş değil. Windows 11 yeni çıktığı için şuanlık bu sorun görmezden gelinebilir. Sorunun yeni güncellemelerde çözülmesi bekleniyor.