Windows Kullanıcıları Uzun Süredir Bu Özelliği Bekliyordu Sonunda Geliyor!

Microsoft, Windows Görev Yöneticisi'nde dilediğiniz uygulamayı ya da hizmeti anında bulmanızı sağlayacak arama çubuğu hususi durumunu kontrol etmeye başladı. Bununla birlikte Görev Yöneticisi'ne tema seçenekleri de ekleniyor. Bakalım Windows kullancıları bu özelliği beğenecek mi ?

Windows Kullanıcıları Uzun Süredir Bu Özelliği Bekliyordu Sonunda Geliyor!

Windows Görev Yöneticisine Özellik Getiriyor

Microsoft, uzun zamandır iştahla beklenen, Windows kullanıcılarının beklediği küçük ama çok amaçlı özelliği en sonunda ilerletmeye başladı. Windows işletim sistemindeki Görev Yöneticisi, bundan sonra çalışan uygulamaları hemen bulmanızı sağlamak için bir arama çubuğuna kavuşacak.

Microsoft, Görev Yöneticisi’ne gelecek arama çubuğu özelliğinin testlerine Insider kullanıcıları ile başladı. Kullanıcılar, çalışan hizmetleri ve uygulamaları sadece adıyla değil, yayıncı adı veya PID’si ile sorgulatabilecekler.

Arama, Farklı Sayfalarda'da Olacak:

Arama çubuğunda arattığınız ifade, sadece yazıyı yazdığınız sekmede olmamakla beraber, Görev Yöneticisinde çalışan diğer sekmelerde de gösterecek. Tüm kullanıcılar, bu hizmetin getirdikleriyle beraber daha çok, yüksek sayıda hizmetlerin çalışması esnasında uygulamaları daha kolay bir şekilde bulmalarını sağlayarak yaptığı işlemleri kolaylaştırmasına olanak verir.

Yeni Özellik Sadece Bununla Kalmayacak:

Genelde Windows’ta tercih edilen açık ya da koyu temayla senkronize olan Görev Yöneticisi, artık istediğiniz temaya seçenek sunarak çalışmasını sağlayacak. Yani Windows’u açık temada kullanırken, aynı zamanda isteğe bağlı olarak Görev Yöneticisi’ni koyu temada kullanabilmeye olanak sağlayacak

 Windows yeni özellikler için henüz tarih vermedi.

İyi okumalar dilerim.Umarım okurken eğlenmişsinizdir...