xc00007b Hatası Nedir ve Nasıl Çözülür?

xc00007b Hatası Nedir ve Nasıl Çözülür? Bu hata neden karşımıza gelir ? Hatanın çözüm yolları nelerdir ? xc00007b Hatası neden olur ?

xc00007b Hatası Nedir ve Nasıl Çözülür?

xc00007b Hatası Nedir ve Nasıl Çözülür?

Bilgisayarlarımız içerisinde Windows işletim sistemi kullandığımızda karşımıza çıkan bir hatadır xc00007b” hatası. Windows sistem dosyalarında uyumsuzluk ve eksikliklerden dolayı bu hata ile karşılaşmaktayız.

xc00007b hatası genellikle ekran kartımızın sürücüleri sebebiyle karşımıza çıkmaktadır. Ekran kartlarımızın sürücülerini güncellemek bazen bu hatanın çözümü için yeterli oluyor. Ancak bu hata bu yol ile düzelmiyor ise farklı yollar denemek gerekiyor. Bu yazımız ile bu hatanın çözümü konusunda bilgiler vereceğiz.

Uygulamayı Yönetici Modunda Çalıştırmak

Örnek olarak uygulamamıza sağ tıklayarak özellikler kısmına girip uyumluluk sorun gidericisini çalıştıralım.

Uyumluluğu çalıştırıp programı sına seçeneğini seçelim.

Açılan pencerede önerilen ayarları deneme seçeneğini seçelim.

Açılan pencerede "Evet bu ayarları bu program için kaydet" seçeneğine tıklayalım.

Çözülmedi ise diğer seçeneklere değinelim.

Programı Tekrar Yükleyin

Bazen bu durumlarda programı silip baştan yüklemek işe yarıyabilir.

Windows Güncellemelerini Yükleyin

Bu hata içerisinde genellikle Windows sistemleri ile alakalı olduğu için Windows güncelleştirmelerimizi yüklemek çözüme ulaştırabiliyor. Bunun için Ayarlar kısmından Windows Update kısmını açalım ve Güncelleştirmeleri Denetle diyelim. Güncelleştirmelerimizi yükledikten sonra yeniden başlatalım.

Hatamız bazı durumlarda şu hatalar ile de bir arada çıkmakta ve bu sebebten bu hataların çözüm yollarını da denemek işe yarıyabilir.

Msvcr110.dll Hatası

Bu hata Windows içerisinde bulunan bazı dosyaların eksikliğinden dolayı kaynaklanır bu sorun için gerekli yazımıza girmek için link : msvcr110.dll Hatası Çözümü

Msvcr120.dll Hatası

Bu hata Windows içerisinde bulunan bazı dosyaların eksikliğinden dolayı kaynaklanır bu sorun için gerekli yazımıza girmek için link : msvcr120.dll Hatası Çözümü

Vcruntime140.dll Hatası

Bu hata Windows içerisinde bulunan bazı dosyaların eksikliğinden dolayı kaynaklanır bu sorun için gerekli yazımıza girmek için link : vcruntime140.dll Hatası Çözümü