Yerli ve Milli Otomobil TOGG Banttan İndi

Yerli ve Milli olan TOGG Özelikleri Nelerdir?

Yerli ve Milli Otomobil  TOGG Banttan  İndi

Teknik Özellikleri Araçın 200 HP arkadan itişli ayrıca 400 HP 4 tekerden cekişli olarak 2 farklı seçenekte olması planlanıyor.maksimum hız 180 km/sa olacak araçın 400 HP versiyonu 0-100 km/sa hızlanması 4,8 saniye, 200 hp versiyonunda ise 7,6 saniyedir.Aracın 4G/5G özelligine sahip olması fabrika güncelemelerini otomatik algılaması ve arıza durumunda araca uzaktan müdahale edilmesi planlanıyor.Aracın 25 dakika'da yüzde 80 doluluga ulaşabilecek. TOGG tam şarj kapasitesi ile 500 km menzile sahip olması hedefleniyor. gazlı ve yağlı süspansüyona sahip olan togg sizlere rahat ve kusursuz bir sürüş sağlıyor.

Otonom Sürüş TOGG 3.seviye (Koşullu Sürüş Otomasyonu) özeligine sahip olacaktır.

otonom sürüş ile alakalı bütün özellikleri aşağıya bıraktığım link'ten ulaşabilirsiniz.

 https://cilginyazilim.com/otonom-surus-nedir

Batarya Dolum Fiyatı ne Kadar? Araçın batarya dolum maliyeti yaklaşık 60 tl olması hedefleniyor. Benzinli bir araç ile Kıyaslandığı Zaman Ekonomik olarak daha cazip ayrıca 500 km yolda yaklaşık 350 tl yakıt maliyeti hedefleniyor.

 Araçın Bakım Maliyeti?

özellikeri ile performans ile gözleri üzerine çeken yerli araçın bakım maliyeti diğer araçlarla baza alındığı zaman maliyeti oldukça düşüktür sebebi ise benzinli ve dizel araçların mekanizmasının  geneline sahip olmadığından dolayı daha avantajlı ve düşük maliyete sahip olması gözden kaçmadı.

Yerli Otomobil Nerede Üretilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi Aracın ilk üretim yeri Bursan'ın Gemlik ilçesinde üretilecek. 

Seri üretim ne Zaman?  2022 yılnın son çeyreğinde seri üretime geçmesi hedefleniyor.

Kaç Şarj İstasyonu Olacak?

Elektirikli araçların en büyük sıkıntısı sarj istasyonlarının yetersiz olması üzerine togg büyük bir anlaşma ile Türkiye'nin 81 iline 1.000 adet sarj istasyonu hedefleniyor. sarj istasyonun konumları ise trafik yoğunlu olan güzerğahlara hedeflenen rakam 25 yoğunlugun az olan yerlerine ise 50 km arayla kurulacak.

Togg Satış Fiyatı Ne Kadar? Aslında herkesin merak ettiği soru yerli ve milli olan aracın fiyatı ne kadar olucak bununla ilgili açıklama yapan togg CEO'su karakaş, aracımızın fiyatı şuan belli değil ilerleyen zamanda belli olucaktır.

Togg Renk Kataloğu 

6 Adet renk seçenegine sahip olan togg farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkması planlanıyor.